Categories
Apartments

Piazza Studio Apartment (3000 ALL / 25 EUR per night)

Apartment one bedroom , one Living room and kitchen

Maximum 2 Guests – Maximum per 3 Persona

Ju prezantojme me Studio Apartamentin me vendodhje mbrapa muzeut Nacional te Tiranes ose prane bar restorant Piazza. Apartamenti eshte dizenjuar per nje qendrim afatshkurter apo edhe afatgjate per 1 deri ne 2 persona. Perbeht nga nje Ambeint me Krevat dobio nje tv , Kondicioner nje guzhin minimaliste me frogorifer pianur edhe mjete gatimi te thjesht. Banjo eshte rinovuar se fundmi me pllaka te reja si edhe me ndricim Led.

Apartamenti ndodhet ne katin e peste me ashensor te nje ndertese relativisht te re. nese jeni te interesuar per rezervim na kontaktoni. per me shume shikoni fotot me posht.

Check in : Ora 13:30 (Minimum)

Check Out : Ora 11:00 (Maksimumi)

We present to you our cozy Studio apartment located very near the city center. The apartment is designed to be a minimalistic and cozy space that is ideal for 1 or 2 Guests. If you are on a work trip, a tourist visiting our beautiful city, or simply wanting to avoid hotels, this is the place for you. Our simple touches and detailed furnishing will make you feel at home. You also have all the city’s checkpoints within a 2-10 min walk away.

The apartment is organized in a Living room which is also a bedroom one kitchenette, and 1 bathroom. quiet neighborhood will bring you peace of mind’s

Categories
Apartments

Cozy Apartment (4300 ALL / 34 EUR per night) Kafe Flora


Apartment one bedroom , one Living room and kitchen

Maximum 3 Guests – Maximum per 3 Persona

Per 2 persona kushton 33 euro nata

Mirësevini në këtë Apartament interesant i cili ndodhet në Qendrën historike të Tiranës (vetëm 3 minuta ecje në këmbë nga Sheshi Skenderbeg).Apartamenti ndodhet në katin e pare të një pallati pranë rrugës më të rëndësishme në Tiranë të quajtur “Rruga e Durrësit”.Ka afër një stacion autobusi, Super Market, zyrë këmbimi, bare, restorante.. Apartamenti ndodhet në katin e pare të një ish-ndërtese diktature (brenda shumë e sigurt dhe shumë e qetë). Nuk ka ashensor në ndërtesë por banesa është shumë e rehatshme dhe e pastër për një maksimum prej 3 personash.

Ne cmimin e Lartpermendur perfshihet Uji i nxehte , Pagesa elektrike , interneti , taksat vendore, Televizori me kanale shqiptare dhe te huaja. Nga ana e mjeteve, Keni te gjitha mjetet pe gatim, Guzhine, Sobe , Pianure. Keni te perfshira carcafe te paster , peshqira shampo edhe letra higjenike.

Apartamenti perbehet nga nje dhome ndenje , nje dhome gjumi , nje guzhine dhe nje banjo. bashk me nje ballkon nga krahu i rruges se durresit

Check in : Ora 13:30 (Minimum)

Check Out : Ora 11:00 (Maksimumi)

Welcome to this interesting Apartment which is situated in the historical Center of Tirana (only 3 minutes walking time from Skenderbeg Square).
The Apartment is on the 1st Floor of one Building beside the most important street in Tirana called “Durresi Street”. There is a Bus station, Super Market, Exchange office, Bars, restaurants nearby. .The apartment is made of one Livingroom one bedroom one kitchen and one bathroom. there is also a balcony

The space
The Mentioned Price includes , Hot Water, Electricity , Local Taxes, Tv stations, Internet WIFI. There is Kitchen oven, all the kitchen amenities for cooking. You have also Clean Towels shampoo , washing machine..Categories
Apartments

One bedroom Apartment (3500ALL / 28 EUR per night) Kafe Flora


Apartment one bedroom , one Living room and kitchen

Maximum 3 Guests – Maximum per 3 Persona

Mirësevini në këtë Apartament interesant i cili ndodhet në Qendrën historike të Tiranës (vetëm 3 minuta ecje në këmbë nga Sheshi Skenderbeg).Apartamenti ndodhet në katin e 2-të të një pallati pranë rrugës më të rëndësishme në Tiranë të quajtur “Rruga e Durrësit”.Ka afër një stacion autobusi, Super Market, zyrë këmbimi, bare, restorante.. Ne cmimin e Lartpermendur perfshihet Uji i nxehte , Pagesa elektrike , interneti , taksat vendore, Televizori me kanale shqiptare dhe te huaja. Nga ana e mjeteve, Keni te gjitha mjetet pe gatim, Guzhine, Sobe , Pianure. Keni te perfshira carcafe te paster , peshqira shampo edhe letra higjenike, nese rezervoni me shume se nje jave do keni extra peshqire si dhe pastrim nga pastruese te perfshire ne cmim. Ne lagje keni mundesi per Parkim publik nese gjeni vend te lire. nese jo keni Parkim privat me pagese

Check in : Ora 13:30 (Minimum)

Check Out : Ora 11:00 (Maksimumi)

Welcome to this interesting Apartment which is situated in the historical Center of Tirana (only 3 minutes walking time from Skenderbeg Square).
The Apartment is on the Second Floor of one Building beside the most important street in Tirana called “Durresi Street”.
There is a Bus station, Super Market, Exchange office, Bars, restaurants nearby.

The space
The Mentioned Price includes , Hot Water, Electricity , Local Taxes, Tv stations, Internet WIFI. There is Kitchen oven, all the kitchen amenities for cooking. You have also Clean Towels shampoo , washing machine, if you book more then one week you have also Cleaning service included free of charge..Categories
Apartments

Relax Apartments (3500 ALL / 28 EUR per night) Sigal Center

Apartment one bedroom , one Living room and kitchen and one balcony

Maximum 2 Guests – Maximum per 2 Persona

Ju Prezantojme me Relax Apartment i cili ndodhet shume prane Bulevardit zogi u pare , Ufo University dhe Sigal. Apartamenti eshte i dizenjuar per nje qendrim te rehatshem nje ditore ose edhe qendrime te gjata.Kapaciteti eshte perfekt per 1 deri ne 3 veta . Apartamenti ndodhet ne katin e dyte te nje pallati residencial ka nje dhome ndenje dhe kuzhine dhe nje dhome gjumi , gjithashtu edhe nje ballkon te vogel , lagja eshte shume e qete por gjithahstu cdo atraksion Turistik ndodhet jo me shume se 5 minuta larg duke fulluar nga sheshi skenderbej , Pazari i ri, Muzeu nacional, Bulevardi i Tiranes Etj.


Ne cmimin e Lart permendur perfshihet Uji i nxehte , Pagesa elektrike , interneti , taksat vendore, Televizori me kanale shqiptare dhe te huaja. Nga ana e mjeteve, Keni te gjitha mjetet pe gatim, Guzhine, Sobe , Pianure. Keni te perfshira carcafe te paster , peshqira shampo edhe letra higjenike, nese rezervoni me shume se nje jave do keni extra peshqire si dhe pastrim nga pastruese te perfshire ne cmim. Ne lagje keni mundesi per Parkim publik nese gjeni vend te lire. nese jo keni Parkim privat me pagese

Check in : Ora 13:30 (Minimum)

Check Out : Ora 11:00 (Maksimumi)

We present to you our cozy and very quiet apartment apartment located very near the city center and the main boulevard
The apartment is designed to be a minimalistic and cozy space that is ideal for 2 to 3 guests. If you are on a work trip, a tourist visiting our beautiful city, or simply wanting to avoid hotels, this is the place for you. Our simple touches and detailed furnishing will make you feel at home. You also have all the city’s checkpoints within a 3-10 min walk away.

The space
The Mentioned Price includes , Hot Water, Electricty , Local Taxes, Tv stations, Internet Wifi. There is Kitchen oven, all the kitchen amienities for cooking. You have also Clean Towels shampoo , washing machine, if you book more then one week you have also Cleaning service included free of charge.

Categories
Apartments

Art Central Tirana Apt (4000 ALL/33 EUR night) Kafe Flora

Apartment one bedroom , one Living room and kitchen and one balcony

Maximum 3 Guests – Maximum per 3 Persona

Mirësevini në këtë Apartament interesant i cili ndodhet në Qendrën historike të Tiranës (vetëm 3 minuta ecje në këmbë nga Sheshi Skenderbeg).Apartamenti ndodhet në katin e 4-të të një pallati pranë rrugës më të rëndësishme në Tiranë të quajtur “Rruga e Durrësit”.Ka afër një stacion autobusi, Super Market, zyrë këmbimi, bare, restorante. Apartamenti ndodhet në katin e 4-të të një ndertese buze rruges se durresit afer kafe flores, me nje kapacitet prej 1 deri ne 3 persona

Hapsira

Ne cmimin e Lart permendur perfshihet Uji i nxehte , Pagesa elektrike , interneti , taksat vendore, Televizori me kanale shqiptare dhe te huaja. Nga ana e mjeteve, Keni te gjitha mjetet pe gatim, Guzhine, Sobe , Pianure. Keni te perfshira carcafe te paster , peshqira shampo edhe letra higjenike, Ne lagje keni mundesi per Parkim publik nese gjeni vend te lire. nese jo keni Parkim privat me pagese

Check in : Ora 13:30 (Minimum)

Check Out : Ora 11:00 (Maksimumi)

Welcome to this interesting Apartment which is situated in the historical Center of Tirana (only 3 minutes walking time from Skenderbeg Square).
The Apartment is on the 4th Floor of one Building beside the most important street in Tirana called “Durresi Street”.
There is a Bus station, Super Market, Exchange office, Bars, restaurants nearby.

The space
The Mentioned Price includes , Hot Water, Electricity , Local Taxes, Tv stations, Internet WIFI. There is Kitchen oven, all the kitchen amenities for cooking. You have also Clean Towels shampoo , washing machine.

Categories
Apartments

Ring Apartment (3500 ALL / 28 € per night) Zogu i Zi

Apartment one bedroom , one Living room and kitchen

Maximum 2 Guests – Maximum per 2 PersonaShijoni komoditetin që ofron ky apartamentI . I ndodhur në një zonë shumë të frekuentuar të Tiranës, u jep Klienteve një akses të lehtë për të zbuluar qytetin dhe gjithashtu afër një qendre tregtare shumë të njohur të quajtur. Ring center. Dekoruar dhe me komoditete të rehatshme, qëllimi eshte të ndiheni si në shtëpinë tuaj. Vetëm 10 minuta larg nga qendra e qytetit, Ndertesa e është e rrethuar nga shumë kafene, dyqane, qendër tregtare, Stacion Nderkombetar autobuzi dhe gjithçka që ju nevojitet. Apartamenti është në një lagje urbane dhe të preferuar, megjithatë ofron relaks për mysafirët. Ndodhet ne Katin e peste me ashensor

Ne cmimin e Lart permendur perfshihet Uji i nxehte , Pagesa elektrike , interneti , taksat vendore, Televizori me kanale shqiptare dhe te huaja. Nga ana e mjeteve, Keni te gjitha mjetet pe gatim, Guzhine, Sobe , Pianure. Keni te perfshira carcafe te paster , peshqira shampo edhe letra higjenike.

Check in : Ora 13:30 (Minimum)

Check Out : Ora 11:00 (Maksimumi)

Enjoy the comfort that this new apartment has to offer. Situated in a very frequented area of Tirana, it gives guests an easy access to discover the city and also near by a very known Shopping mall Called . the Ring Center.
Brightly decorated with comfortable amenities, its purpose is to feel like at home. Only 10 minutes away from the city center, it is surrounded by a lot of cafés, shops, Shopping mall , bus satiation , and everything that you will need. The apartment is in an urban and busy neighborhood, yet offers relaxation to the guests. It on the Fifth Floor and elevator is Available

The Mentioned Price includes , Hot Water, Electricity , Local Taxes, Tv stations, Internet WIFI. There is Kitchen oven, all the kitchen amenities for cooking. You have also Clean Towels shampoo , washing machine.


Categories
Apartments

Modern Central Apartment(4000 ALL / 33 EUR per night) Sheshi Skenderbej

Apartment one bedroom , one Living room and kitchen and Balcony

Maximum 3 Guests – Maximum per 3 Persona

Moderne dhe komode, e rinovuar së fundmi dhe me një pamje mahnitëse të qytetit, apartamenti ndodhet në një zonë të gjelbër të qetë dhe qendrore të Tiranës. Apartamenti ofron një krevat dopio, AC, një TV me ekran të sheshtë, frigorifer, lavatriçe, WIFI Apartamenti eshte ne katin e 5-te. Rezidenca është më pak se 50 sekonda në këmbë nga Sheshi i Skënderbej. Vendndodhja eshte perfekte nëse doni të keni një apartament qendror modern

Hapsira

Hapësira është Më shumë se e mjaftueshme për një çift ose 3 persona dhe ofron të gjitha lehtësitë që mund t’ju nevojiten për të shijuar një qëndrim afatgjatë ose afatshkurtër

Qasja e vizitorëve

Eshtë shumë e lehtë për vizitorët sepse godina ndodhet në një nga zonat më të frekuentuara në Tiranë, shumë pranë nga qendra historike. .Ne cmimin e Lart permendur perfshihet Uji i nxehte , Pagesa elektrike , interneti , taksat vendore, Televizori me kanale shqiptare dhe te huaja. Nga ana e mjeteve, Keni te gjitha mjetet pe gatim, Guzhine, Sobe , Pianure. Keni te perfshira carcafe te paster , peshqira shampo edhe letra higjenike, nese rezervoni me shume se nje jave do keni extra peshqire si dhe pastrim nga pastruese te perfshire ne cmim. Ne lagje keni mundesi per Parkim publik nese gjeni vend te lire. nese jo keni Parkim privat me pagese

Check in : Ora 13:30 (Minimum)

Check Out : Ora 11:00 (Maksimumi)

Modern and cozy, recently renovated and with an amazing city view, the apartment is located in a quiet and central green area of Tirana. The apartment offers a double bed, AC, a flat-screen smart TV, fridge, microwave, washing machine, WIFI .The apartment is in the 5th floor. The residence is less than 50 seconds walking distance from Skanderbeg’s Square. Its the Prefect Location if you want to have a central Capital Modern Apartment

The space
The space is More then Enough for one couple or 3 people and offers all the amenities you may need to enjoy a long-term or short term stay

The Mentioned Price includes , Hot Water, Electricity , Local Taxes, Tv stations, Internet WIFI. There is Kitchen oven, all the kitchen amenities for cooking. You have also Clean Towels shampoo , washing machine, if you book more then one week you have also Cleaning service included free of charge..

Categories
Apartments

Cute Studio Apartment(3000 ALL / 25 EUR per night) Shkolla Sami Frashri

Apartment one bedroom , one Living room and kitchen

Maximum 3 Guests – Maximum per 3 Persona

Apartment. ndodhet ne nje nga zonat me te frekuentuara te Tiranes , ne zonen e Rugges se barrikatave , shume prane shkolles sami frashri si dhe qendres historike te Tiranes. Apartamenti ndodhet ne katin e dyte te nje ndertese ne nje lagje te qete, eshte i formuar nga nje ambien ndenje ngrenie dhe me nje pjese hapsire per te fjetur e cila ka nje ndarje interesante. Eshte nje ambient perfekt per 2 deri ne 3 veta si dhe mund te ofrohet me cmim ekonomik per qendrimet afatgjate. Ne cmimin e Lart permendur perfshihet Uji i nxehte , Pagesa elektrike , interneti , taksat vendore, Televizori me kanale shqiptare dhe te huaja. Nga ana e mjeteve, Keni te gjitha mjetet pe gatim, Guzhine, Sobe , Pianure. Keni te perfshira carcafe te paster , peshqira shampo edhe letra higjenike,

Check in : Ora 13:30 (Minimum)

Check Out : Ora 11:00 (Maksimumi)

This is a Perfect Cozy and relaxing Studio Apartment located in one of the most frequented Areas of Tirana only 5 minutes Walking distance from the Historical Center. The Apartment is on the second floor of a modern Building. There is also Elevator Available. There are all the Amenities included for short term and long terms stays. There is Cable TV, Wifi Internet Hot water air conditioner and heater.

The space
The space is Perfect for 2 or 3 People. Family or friends. There are included or the amenities that you need for long and short term stays.

The Mentioned Price includes , Hot Water, Electricity , Local Taxes, Tv stations, Internet Wifi. There is Kitchen oven, all the kitchen amenities for cooking. You have also Clean Towels shampoo , washing machine, if you book more then one week you have also Cleaning service included free of charge..

Categories
Apartments

Durres Beach Apartment (3000 ALL / 25 EUR per night)

Apartment one bedroom , one Living room and kitchen and Balcony

Maximum 4 Guests – Maximum per 4 Persona

Vetëm 30 sekonda në këmbë nga plazhi bregdetar i Adriatikut, ky apartament i ri me pushime në plazh është i mobiluar në një standard të mesëm dhe është i pajisur plotësisht me gjithçka që ju nevojitet për një pushim relaksues për një familje apo miq, i vendosur në zonën më të frekuentuar të Durrësit Plazhi (afër me 5 yjet Adriatik Hotel) në një vend shumë të favorshëm, me shumë bare, restorante, tregje, etj.

Ne cmimin e Lart permendur perfshihet Uji i nxehte , Pagesa elektrike , interneti , taksat vendore, Televizori me kanale shqiptare dhe te huaja. Nga ana e mjeteve, Keni te gjitha mjetet pe gatim, Guzhine, Sobe , Pianure. Keni te perfshira carcafe te paster , peshqira shampo edhe letra higjenike, nese rezervoni me shume se nje jave do keni extra peshqire si dhe pastrim nga pastruese te perfshire ne cmim. Ne lagje keni mundesi per Parkim publik nese gjeni vend te lire. nese jo keni Parkim privat me pagese

Just 30 seconds walk away from the Adriatic seaside beach, this brand new holiday beachfront apartment is furnished to a medium standard and is fully equipped with everything you need for a family or friends relaxing holiday, situated in the most frequented area of the Durresi Beach (near by with the 5 stars Adriatic Hotel) in a very favorable place, having many bars, restaurants, markets, etc.

The space
There is a public Bus which go to the city of Durres . the bus station is only 10 minutes walking from the flat , or you can use taxi for a very cheap price .
the Main Boulevard in the main road is now friendly for pedestrian, that means that you can have nice walks in the afternoon and very amazing walks in the morning time near the beach